Pazartesi - Cuma09:00 - 17:30
Adres :Gustoweg 15 3029 AR Rotterdam, Hollanda
Sosyal Medya Hesaplarımızı Ziyaret Edin

Hollanda'da Şirket KurmakHollanda'da Şahıs ve
Ticaret Şirketi Kurma

Mesleki dalda kanıtlayabileceğiniz bir uzmanlığınız var ise Hollanda'da kariyerinize devam edebilir; bir yandan oturum izni elde edebilirsiniz.

Hollanda’da, Türkiye’de olduğu gibi şahıs şirketi, komanditer şirket, limitet şirket ve anonim şirket kurmak mümkündür. İş kurmak ve yönetmek adına genelde tercih edilen şahıs şirketleri ve limitet şirketlerdir. Ancak, şirketi türünü seçme süreci, yapılacak olan işin mahiyetine ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Kazanç, vergilendirme ve sorumluluk açısından size en uygun şirket türünü seçip, iş planını bir uzman yardımıyla hayata geçirmeniz şirketin sürdürülebilirliği ve sürecin onaylanması açısından elzemdir.

AB Hukuk ve Danışmanlık olarak, şirket kurma ya da devralma sürecinde yardımımızdan yararlanabilirsiniz. Bu süreçte

  • Ana Sözleşmenin Hazırlanması
  • İş Planının yapılması
  • Müdür atanması
  • Muhasebe işlemleri
  • Due Dilligence araştırması
  • Noterlik işlemleri
  • Adres gösterme / Sanal ofis hizmetleri
  • Banka hesabı açma

İşlemlerini sizler için yerine getirebilir, şirketiniz sağlıklı bir şekilde kurulmasını sağlayabiliriz. Daha detaylı bilgi için lütfen bizle iletişime geçiniz.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Detaylar

Hollanda'da
Şahıs ve Ticaret Şirketleri

Avrupa’da ticaret yapmaya Hollanda’nın size sunmuş olduğu avantajlardan yararlanarak başlayın: Hollanda’da Şahıs Şirketi ya da Limited Şirket Kurun. 

  • Şahıs Şirketi Kurma

Şahıs şirketleri, şirket içerisinde bulunan ortaklarının şahsi marifetlerinin ön planda olduğu şirket türüdür. Bu tür şirketlerde yasal sorumluluk tüm ortakların üzerindedir. Bu şirketlerin bir tüzel kişiliği bulunmadığından borç ve alacaklardan şirketin ortakları birlikte sorumlu olacaklardır. Bu bakımdan şahıs şirketlerinde ortakların bir araya gelmesini ve ahenk içinde hareket etmesini sağlayan şey, güvendir. Şahıs şirketi bir ya da birden fazla kişi tarafından kurulabilmektedir.

  • Ticaret Şirketi (Limitet ve Anonim Şirket Kurma)

Limitet ve Anonim Şirketler tüzel kişiliği haiz şirketlerdendir. Diğer bir deyimle şirket her ne kadar kişilerden meydana geldiyse de yapıyı meydana getiren ortaklar alacak ve borç açısından sınırlı olarak sorumlulardır. Bu yanıyla şahıs şirketlerinden ayrılan Limited ve Anonim şirketler daha çok büyük hacimli ticari ilişkiler kurmak amacıyla kurulmaktadır. Ancak tek kişi ile bir limitet şirket kurmak da mümkündür.

Hollanda’da şirket kurulumu noter aracılığı ile yapılmaktadır. Şirketin kurulabilmesi için sermayenin belirlenmesi ve ana sözleşmenin imzalanması gibi süreçler mevcuttur. Buna ek olarak, şirketin bir adresinin, banka hesabının ve müdürünün bulunması gerekmektedir.

Bir şirket kurmak yerine, Hollanda’da hali hazırda kurulu bir ticaret şirketini devralmak da mümkündür. Devir işlemleri esnasında devreden ve devralan arasında bir sözleşme yapılıp, noter aracılığı ile bu sözleşmenin tasdik edilmesi gerekmektedir. Şirket devralınırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise şirketin mali analiz tablolarıdır. Şirketin mali analizinin yapılması, devralan açısından daha sonra herhangi bir borç ya da hak mahrumiyeti ile karşı karşıya kalmamak adına azami önem taşımaktadır. Due Dillinge olarak tabir edilen süreçte şirket derinlemesine araştırılır ve bir rapor hazırlanır.

NedWerkUlaşım
Nedwerk Personeelsdiensten
İletişimBize ulaşmak için;
https://nedwerk.eu/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map-3.png
Güncel PaylaşımlarSosyal Medya
NedWerkUlaşım
Nedwerk Personeelsdiensten
İletişimBize ulaşmak için;
https://nedwerk.eu/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map-3.png
Güncel PaylaşımlarSosyal Medya